Мистецька освіта

Глобалізація національної системи освіти спрямована на реалізацію компетентнісного підходу,  задоволення  запитів особистості, раннє виявлення та найбільш повне розкриття потенціалу (здібностей) у дітей; виховання творчої людини, що характеризується високою емоційно-естетичною культурою.

У КУ Сумська СШ №29, м.Суми  створено та відпрацьовано систему художньо-естетичної діяльності, котра забезпечує  можливість отримання    безперервної художньо-естетичної освіти і складає основу для подальшої самореалізації, має відкритий характер, широкий простір для вдосконалення, відродження кращих національних традицій і впровадження інноваційних технологій.

Заклад освіти забезпечує здобуття початкової  і профільної мистецької  освіти одночасно із здобуттям повної загальної середньої освіти на всіх рівнях.

Мистецьку освіту в закладі забезпечують 7 профільних відділів.


Фортепіанний відділ

Фортепіанний відділ розпочав свою діяльність з перших років заснування закладу. Нині він об’єднує навчання на музичних інструментах фортепіано та скрипка. Викладають музичні дисципліни досвідчені педагоги, які уважно ставляться до кожного юного музиканта, зберігають його індивідуальність, розвивають естетичний смак, прищеплюють любов до музичного мистецтва. 

Юні піаністи та скрипалі беруть участь у всеукраїнських і міжнародних конкурсах дитячої творчості та посідають призові місця. Учні-скрипалі з перших років навчання займаються в ансамблі «Натхнення», який є прикрасою святкових концертів та урочистостей міста та області.

Вокально-хоровий відділ

Процес вокального навчання учнів здійснюється відповідно до їхніх природних здібностей за такими напрямами: «академічний», «народний» та «естрадний» спів. Школярі опановують вокально-хорові навички, знайомляться з репертуаром різних стилів та епох, набувають досвіду хорового та ансамблевого співу, беруть участь у концертних виступах, міських проєктах, конкурсах. Випускники навчаються в мистецьких закладах України та світу.

Роботу відділу яскраво презентують творчі колективи: хоровий колектив молодших класів «Little notes», хоровий колектив «Мелодія», ансамбль хлопчиків «Дзвіночки», вокальний ансамбль «Джерельце», зразковий вокально-фольклорний ансамбль «Дивоцвіт».

Відділ народних інструментів

Відділ народних інструментів було сформовано з моменту заснування закладу. Відповідно до навчальних програм учні мають можливість опанувати гру на інструментах: акордеон, бандура, баян, гітара, домра.

Учителі відділу досконало володіють сучасною методикою викладання, генерують і втілюють у практику роботи яскраві музичні задуми та ідеї. 

Відділ народних інструментів завжди славився своїми творчими колективами, серед яких оркестр народних інструментів, ансамбль бандуристів «Мрія», ансамбль баяністів та акордеоністів «Акорд», ансамбль гітаристів «Гармонія», ансамбль домристів «Ліра», ансамбль викладачів «Ad libitum». 

Концертно-конкурсна діяльність відділу сприяє максимальному розкриттю творчого потенціалу учнів та високому рівню виконавської майстерності. 


Відділ духових інструментів

Відділ духових інструментів забезпечує навчання гри  на дерев’яних та мідних духових інструментах, серед яких особливою популярністю користуються флейта, кларнет, саксофон, труба, тромбон та валторна. Здобувачі освіти обіймають широке коло знань та практичних навичок, необхідних для успішної самореалізації  у  сфері музичного мистецтва. 

Набуваючи основ виконавських компетентностей, юні музиканти беруть участь у шкільному оркестрі духових інструментів «Brass mix», який є постійним учасником урочистих заходів, фестивалів духової музики. У репертуарі колективу твори українських та зарубіжних композиторів, сучасні джазові обробки.

Активну творчу діяльність демонструє дівочий рок-гурт «Catch», який виконує авторську музику та залучає до своєї аудиторії однодумців у соціальних мережах.

Учителі відділу передають юним музикантам не лише знання і вміння, а й надають можливість відчути всю енергетику інструментального мистецтва.

Театральне відділення

Учні театрального відділення опановують такі профільні предмети: основи акторської майстерності, художнє читання, основи сценічної мови, основи сценічного руху, сольний та ансамблевий спів. Ці дисципліни містять теоретичну основу, творчо-практичну діяльність, формують відчуття сценічної свободи, навички колективної взаємодії, виховують естетичні та громадянські цінності. 

Візитівкою відділення є театральний колектив «Діти Мельпомени». Колектив має потужний творчий потенціал, керівники завжди знаходяться в пошуках новизни, експериментують у роботі з новими формами візуального мистецтва. 

Вихованці відділення – активні учасники конкурсів і фестивалів різного рівня виконавської майстерності. Найуспішніші випускники продовжують навчання у фахових мистецьких закладах. 


Хореографічне відділення

 Хореографія – найпопулярніший вид мистецтва, що сприяє естетичному вихованню й фізичному розвитку дітей. Навчаючись у хореографічній групі, учні знайомляться з мистецтвом хореографії, набувають танцювальної підготовки, розвивають пластичність, уміння красиво рухатися, зміцнюють організм.  До  хореографічних дисциплін належать: основи хореографії, народний, класичний, сучасний танець, ансамбль народного та сучасного танцю

Ансамбль народного танцю «Лілея» та хореографічна студія «Антре» – творчі колективи хореографічного відділення. Комплексний, творчий підхід до процесу навчання хореографією дозволяє вихованцям із задоволенням розвивати навички й практично реалізувати їх на сцені.

Відділення  образотворчого мистецтва 

За допомогою кольорових олівців, фарб, глини, природного матеріалу юні митці пізнають світ і намагаються зробити його кращим.

Учителі кафедри мають великий педагогічний досвід, щиро закохані в мистецтво і на основі культурної спадщини прагнуть виховати непересічну, творчу особистість. У процесі  вивчення спеціальних навчальних дисциплін: рисунок, живопис, композиція, дизайн, ліплення, художня обробка деревини, художня обробка текстильних матеріалі – використовуються різноманітні техніки виконання робіт.

У закладі працює Зразкова студія образотворчого мистецтва «Палітра». Талановиті вихованці мають численні перемоги в обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах, виставках. Творчі роботи учнів та вчителів кафедри образотворчого мистецтва прикрашають приміщення закладу освіти. 



Виставка творчих робіт