Заходи

В рамках проведення Тижня дитячої та юнацької книги «Дитина читає – Україна перемагає!» до шкільної бібліотеки завітали учні 1-В класу. Діти ознайомилися з правилами користування бібліотекою, згадали, як правильно поводитися з книгою і її берегти. Вперше дізнались про важливий документ- ФОРМУЛЯР, подивилися відеоподорож «Як книга прийшла до людей» та взяли участь у вікторині "По сторінках улюблених казок" і, найголовніше, стали читачами бібліотеки.

Тож плекаємо читаючу та непереможну націю маленьких українців!

2 квітня - Міжнародний день дитячої книги

Щороку 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги (International Children’s Book Day). Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Тож читаймо книги, адже саме вони відкривають школярам двері у великий та незнайомий світ, розкривають таємниці життя, сприяють становленню особистості.

Завітайте до нашої бібліотеки та обирайте улюблені книги. Світ змінюється на краще, коли ми читаємо!

Національний тиждень читання поезії 2024: "Ріки незмінно течуть додому"

"Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі" (Ліна Костенко). Цей тиждень – особлива подія, яка охоплює Всесвітній день поезії (21 березня) та відзначає роль поетів у нашій культурі. Поезія завжди була важливим камертоном наших почуттів, особливо у часи випробувань. Темою тижня поезії 2024 став "ДІМ", а гаслом – "Ріки незмінно течуть додому".  Ця тема стала символом міцних зв'язків з Батьківщиною, навіть коли доля роз'єднує нас за тисячі кілометрів. Для кожного з нас "дім" – це не лише будівля, але й почуття приналежності, тепла і сили. Учні  КУ Сумська СШ №29, м.Суми  протягом  Національного тижня читання поезії долучилися до поетичного челенджу. Щодня школярі і школярки ділилися тематичними віршами – ліричними  творами, що асоціюються з рідним домом, Батьківщиною, близькими людьми. Учні читали сучасні твори, а також вірші поетів-класиків. Особливо натхненно, із глибокою шаною і любов’ю до тих, хто береже й відвойовує наші домівки,  звучала поезія патріотичного та героїчного змісту.

Нехай прочитані учнями рядки віршів течуть поетичними ріками в наші серця і борються за мир, дарують натхнення, гарний настрій, розуміння, що де б ми не були, нас завжди чекає рідний дім.... 

Український інститут книги в межах Національного тижня читання поезії презентує каталог «Українська поезія | 2023-2024»  - https://bit.ly/3Tp46lQ 

Дискусійні питання:

1.Що спільного й відмінного між прочитаною паперовою книгою і з електронного носія? (учні висловлюють свої думки, бібліотекар наводить потрібні аргументи)

2.Як ви вважаєте яке майбутнє чекає паперову книгу, як буде змінюватись кількість її прихильників? (учні відстоюють свої позиції).

3. Які забаганки людини інтернет задовольнити не може, а книга може?  (учні висловлюють думки, бібліотекар доповнює в разі необхідності)

4. Якщо вам подобається більше електронна книга, і ви вважаєте, що вона набагато зручніша, чому школи ще не перейшли на таке навчання, а всі ми користуємося паперовими книгами? (учні відстоюють позиції)

5. Бібліотеку відвідує менше 20% населення. Чи може трапитися, що одного разу з нашого життя зникне такий культурний феномен, як бібліотека? Чи треба вони взагалі? (учні відстоюють різні позиції, бібліотекар наводить аргументи)

6. Як має виглядати сучасна бібліотека?  Що треба зробити бібліотекам, щоб вони приваблювали молодь? (учні висловлюють свої думки)

7. Що б ви змінили у шкільній бібліотеці? (учні пропонують різні варіанти)

8. Книги це лише одержання інформації? Чи ще щось? (учні висловлюють свої думки, аргументують, бібліотекар наводить додаткові аргументи, факти, які заохочують учнів до поглиблення думок)

9. Якщо брати книгу тільки, як джерело інформації, то знаю, що більшість шукає її не в паперових, електронних книгах, а просто в інтернеті, і навіть в соціальних мережах?  Чи корисно так робити? Чому? Які небезпеки можуть вас спіткати  там? (учні аргументують свої думки, бібліотекар корегує, наводить факти, аргументи)

 

Аргументи, які підтверджують, що краще обрати паперову книгу

·        Дослідження, проведене в 2018 році в Університеті Норвегії, показало, що люди, які читають електронні тексти, значно гірше запам’ятовують історії та порядок подій в тексті. Автор дослідження Анна Менгам дійшла висновку, що тактильний зворотній зв’язок з книжкою працює набагато краще: психологічно людині згадати історію, про яку вона читала на папері, набагато простіше.

·          Якщо ви починаєте читати важку книгу, то шансів, що ви прочитаєте її, набагато більше, ніж у випадку електронною. Вся справа в тому, що нам, людям, чомусь важливо відчувати вагу книги в руках і простіше стежити за прогресом в читанні, якщо ми відчуваємо його фізично — в співвідношенні прочитаних і очікуваних своєї години сторінок. І з цим нічого не поробиш: всі ці процеси відбуваються на рівні підсвідомості.

·         Нездатність контролювати текст фізично —обмежує нас і нашу пам’ять.

·         Екран навантажує очі, перед ним не посидиш без кінця.

·         Інтернет-книга не може слугувати подарунком на день народження або інше свято.

·         В електронній немає гарних ілюстрацій, як в друкованій, до того ж друкована книжка сповнена якоїсь особливої чарівності. Її можна взяти до рук, погортати, вона пахне друкарнею.

·         Щоб почитати книгу, не треба доступу до інтернету та електрики. Суперово, коли в книжці можна щось помітити олівцем, коли заманеться взяти її до рук.

Про важливість бібліотеки:

·         Вільний вхід. В бібліотеці будь-яку книгу можна взяти абсолютно безкоштовно.

·         Великий вибір книг і допомога. З бюджету виділяються значні кошти на наповнення бібліотечних фондів, тому новинки української і зарубіжної літератури з’являються тут майже одночасно з книгарнями. Крім того, працівники цього закладу завжди допоможуть знайти необхідну книгу.

·         Тиша, спокій, можливість сконцентруватися, що не завжди можна зробити вдома.

·         Часто відбуваються тренінги, громадські обговорення, освітні заходи, зустрічі з відомими людьми.

       Книги -  це не лише джерело інформації

·         Читання книги, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і деменції. Так само, як і будь-якому м’язу людського тіла, мозку необхідне тренування, щоб залишатися сильним і здоровим.

·         Читання книги зменшує будь-який стрес.

·         Читання підвищує рівень емпатії, розвиває гнучкість мислення, підвищує рівень креативності

·         Вивчаючи світ інших людей, ми здатні позбутись деяких упереджень. Наприклад, було проведено дослідження, після якого з'ясувалося, що діти, які виросли на історіях про чарівника Гаррі Поттера, більш лояльно ставляться до іммігрантів, біженців та гомосексуалістів. Протягом всієї розповіді Гаррі Поттер і його друзі вчать читачів терпимості та толерантності.

·         Читання книг продовжує життя. Згідно з останніми дослідженнями, тривалість життя людей, які захоплюються читанням, в середньому на два-три роки більша, ніж у тих, хто нічого не читає. Тому, щоб прожити довше, потрібно виділяти на читання приблизно 30 хв в день.

·         Читання дає унікальну можливість повністю зануритись в думки та відчуття іншої людини. За даними вчених, це може покращити соціальні навики людини та робить її більш співчутливою до інших. Людина навчається спілкуватися.


Повідомлення про небезпеку інтернету:

Дуже часто для дітей, комп’ютер стає не засобом розвитку, а деградації. У багатьох учнів, дітей виникає психологічна залежність,  вони не можуть відірватися від ігор, спілкування через соціальні мережі не є живим, і ніколи його не замінить. Скільки небезпечних ігор, які можуть призвести до смерті («Синій кит», «Розбуди мене о 04.20»). І потрапляють у них тому, що залежні від віртуальності. Якщо багато часу проводити за комп’ютером можна втратити зір, мати проблеми зі спиною.

Дуже добре, що зараз інтернет допомагає виконувати домашнє завдання. Але переписавши просто якусь інформацію, надрукувавши реферат, не читаючи, ми перестаємо мислити. Можливо, за  це буде непогана, навіть, оцінка, але це негативно впливає на розвиток особистості, губить її. В майбутньому, людина не зможе бути затребувана в суспільстві, бути професіоналом своєї справи. Тому будь-яку інформацію, яку знайшли, треба уважно прочитати, проаналізувати.

 

Аргументи, що краще обрати електронну книгу та Інтернет

·         Елекронна книга компактна. Вона передбачає можливість зберігати великі обсяги інформації на носіях невеликого розміру, що дозволяє взяти з собою в подорож кілька книг.

·         Для виробництва паперових книг використовується папір, а значить, знищуються дерева. А одна маленька електронна книжка вміщує в собі неосяжну кількість сторінок, рятуючи цілий ліс від вирубки.

·         Немає необхідності в освітленні, оскільки у електронної книги є власне підсвічування.

·         Можливість змінювати шрифт та розмір букв, що дозволяє людям зі слабким зором читати без окулярів.

·         Легко відновити втрачену книгу - її можна завантажити в Інтернеті або скопіювати в друга.

·         Паперову книгу потрібно купувати, електронну ж - запросто завантажити безкоштовно.

·         Google та Wikipedia - найкращі та найвірніші друзі, вони завжди допоможуть в біді

·         Щоб знайти необхідну репліку, чи сторінку, досить ввести це у пошуковику.

·         Звичай­ний домашній комп'ютер замінює все: спіл­кування з друзями, дворові ігри, читання книги.19 березня свій 94-й день народження святкує відома українська поетеса Ліна Костенко

Л.Костенко.mp4

ІСТОРІЇ З ЖИТТЯ...

  ✔ За підтримку дисидентського руху твори поетеси не друкували аж 16 років. Попри це вона продовжувала писати, хоч і “в шухляду”.
    Вона відмовилася від деяких нагород, бо “не носить політичної біжутерії”.
  Не терпить мовчання, фальші, завжди говорить лише правду, безкомпромісна, “по-письменницьки усамітнена” та віддана своїм ідеям.
Такою є українська поетеса, письменниця, громадська діячка Ліна Костенко.
Це гарний привід ще раз звернутися до творчості Ліни Василівни, перечитати її поезію та прозові твори, які надихають повірити в свої сили та вчать бути собою за будь-яких обставин. 

 Тож, запрошуємо ознайомитись з відео - презентацією життя та творчістю шановної Ліни Василівни Костенко.
Український інститут книги анонсує Національний тиждень читання поезії, що проходить з 16 по 24 березня 2024 року!

Цей тиждень – особлива подія, яка охоплює Всесвітній день поезії (21 березня) та відзначає роль поетів у нашій культурі. Поезія завжди була важливим камертоном наших почуттів, особливо у часи випробувань.

Темою тижня поезії 2024 став "ДІМ", а гаслом – "Ріки незмінно течуть додому". Ця тема стала символом міцних зв'язків з Батьківщиною, навіть коли доля роз'єднує нас за тисячі кілометрів. Для кожного з нас "дім" – це не лише будівля, але й почуття приналежності, тепла і сили.

Приєднуйтесь до читання поезії, яке буде підтримкою для тих, хто втратив свій дім через війну та переміщення. Україна – це наш спільний дім, і ми разом будемо чекати повернення тих, хто позбавлений зараз найціннішого.

Дізнайтеся більше про подію за посиланням: https://bit.ly/48pKP9A


У рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» #тижденьпоезії2024 пропонуємо ознайомитися з інформаційним дайджестом.

 


 #тижденьпоезії2024 Шановні читачі! Вашій увазі пропонується інтерактивний тест "Впізнай поета України " https://learningapps.org/view34600001?fbclid=IwAR1PybMRZSh3TCBcrpl5OvTxYDSz_tlxIeJEUg-S-GrPVn0qJdMoTFrjFOI 21 лютого - Міжнародний день рідної мови


Щороку 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначається і в Україні.


Барвінком стелиться у наших долях,

Співає соловейком у серцях,

Та мова,що для нас- медова,

Тернистий наш ,але єдиний шлях.

Вона найкраща й наймиліша,

Як навіть хтось  роки в світах,

Цвіте волошками у житнім полі,

І високо летить,як сильний птах.

Плекаймо мову так, як доглядають квіти,

Виполюймо шкідливі з неї бур'яни,

Нехай гордяться нею українські діти,

І пісня українська довгі ще живе роки.

Л.Харчишин.


16 лютого - День єднання!

16 лютого в Україні відзначають День єднання.

Це державне свято, яке почали проводити з 2022 року згідно з Указом Президента України.

Свято встановили з метою посилення консолідації українського суспільства та зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз.

Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!

7 лютого - Всесвітній день читання вголос

Всесвітній день читання вголос був започаткований, щоб мотивувати дітей, підлітків і дорослих відзначати силу слова і право кожної людини читати і писати. 

Читання вголос:

Вважається, що запам'ятовування є найсильнішим під час безпосереднього читання вголос, тобто якщо вам треба щось запам'ятати - прочитайте це в голос декілька разів і ви відчуєте що дійсно так легше запам'ятати.

Це пояснюється тим, що усне проголошення слова створює досвід, що запам'ятовується.

Читання дитині вголос також має безліч переваг. Воно допомагає їм розвивати навички мислення, вчить уважності, зміцнює навички слухання і запам'ятовування, дає змогу розширити словниковий запас та підвищує грамотність. А якщо до цього додати ще й обговорення почутого, то прочитана історія залишиться надовго у пам'яті вашої дитини.

Читання вголос - це також чудовий спосіб встановити міцний зв'язок із вашими дітьми!

#тижденьчитання2023

#бутисвоїми

Шкільна бібліотека приєдналася до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції "Національний тиждень читання", що тривав з 4 по10 грудня під гаслом -"Бути своїми", що означає зв'язок між поколіннями.

Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще найважливішим - у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну.

Книжки можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями та лікарями.

Долучившись до акції, учні із задоволенням завітали до шкільної бібліотеки на інформаційну годину «Цікаві факти про читання», літературний турнір «Прочитай, знайди відгадки на усі складні загадки» та ознайомилися з книжковою виставкою «Читати – це круто!».

Читання є незамінним чинником розвитку людського потенціалу і для дорослих, і для дітей, тому що читання - основа життя освіченої нації та гарна ідея для дозвілля.

Детальніше, про заходи - https://www.facebook.com/groups/sumyschool29.

Будьмо своїми! Читаймо разом!


6 грудня - День Збройних сил України

   Щорічно 6 грудня відзначається День Збройних сил України - свято на честь тих, хто захищав і зараз захищає нашу землю від ворогів.

      Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік нашої армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у кривавих війнах від Київської Русі і до нашого часу.

      Сьогодні Україна лишається суверенною та незалежною державою завдяки хоробрості та незламному духу наших військовослужбовців. Їх гідність, сміливість та патріотизм - приклад для майбутніх поколінь.

     З нагоди свята в шкільній бібліотеці відкрита книжково-ілюстративна виставка, присвячена мужнім захисникам Батьківщини. Представлена література нагадує про історичний зв'язок між видатними діячами українського визвольного руху усіх часів та героями сьогодення.

       Величезна пошана кожному воїну за оборону України та низький уклін і світла пам'ять тим, хто віддав своє життя за нашу свободу та незалежність.

Слава Україні! Героям Слава!


Сьогодні, 4 грудня, стартує щорічна Всеукраїнська акція "Національний тиждень читання", яку організовує Український інститут книги

Гасло цьогорічного Національного тижня читання — "Бути своїми": важливість зв’язку між поколіннями, між читачами й літераторами, між усіма українцями, надто під час війни. 

Долучайтеся до загальнонаціонального флешмобу в соцмережах та діліться своїми читацькими досвідами з використанням наших хештегів: #тижденьчитання2023 #бутисвоїми. 

21 листопада - День Гідності та Свободи


21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. 

 Це свято – символ боротьби українських громадян за свої права. Революція Гідності залишила глибокий і незабутній слід в історії та серцях всіх українців. Вона офіційно визнана одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. 

З нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи у шкільній  бібліотеці  організовано виставку-пам'ять «Україна – територія гідності та свободи». Мета заходу полягає в тому, щоб донести до сучасного покоління об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні, які відбувалися у листопаді 2013 - лютому 2014 роках, виховання патріотичних почуттів дітей та молоді.


Подаруй бібліотеці українську книгу!

Щиро дякуємо учням, вчителям, батькам   2-А, 2-Б, 2-В, 3-А, 3-В, 3-Г, 3-Д, 4-А, 4-Б, 5-В, 6-В(Мєшко Матвій), 7-Є(Фітісов Тимур), 8-Б, 8-Д, 9-Б, 9-Г(Барабанова Анастасія) та 10-Б класів за активну участь у акції "Подаруй бібліотеці українську книгу!".

У підсумку фонд шкільної бібліотеки поповнився на 162 цікаві дитячі книги.

Не викинь книгу на смітник!

Її віддай в бібліотеку,

Бо книга-скарб, у ній для тебе.

Думок і висловів квітник.

Велика вдячність усім, хто  долучився до акції, за те, що подарували друге життя книгам.

Цьогоріч Україна вперше відзначатиме День української писемності та мови - 27 жовтня. Це свято було започатковано Указом Президента України від 6 листопада 1997 року № 1241/97 «Про День української писемності та мови». 28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня.

Перенесення відзначення події повʼязане з переходом на новоюліанський календар, бо дата встановлення Дня української писемності та мови визначена у день памʼяті Преподобного Нестора-Літописця.

У цей день вшановують ченця Києво-Печерського монастиря Нестора Літописця, якого вважають прабатьком української писемності та автором першої фундаментальної історичної праці на українських землях – «Повісті минулих літ».

Сьогодні українська мова об’єднує людей, готових відстоювати незалежність нашої держави, обороняти та розбудовувати її задля благополуччя майбутніх поколінь.

День української писемності та мови - це гарна нагода згадати шкільні та студентські роки й долучитися до Всеукраїнського диктанту. І це гарна нагода почати її вивчати знову.


Подаруй бібліотеці українську книгу!

Шановні друзі! З 25.09 по 29.09 в школі проходила Всеукраїнська акція «Подаруй бібліотеці українську книгу». Щиро вдячні усім, хто долучився до благодійної акції! Особлива подяка найактивнішим нашим учасникам – учениці 5-Б класу Шутці Владиславі та учню 3-В класу Приймаку Богдану, які подарували найбільше книг.

В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє, Україно» в нашій школі акція продовжується і буде тривати до кінця жовтня. Тому запрошуємо учнів і вчителів приєднатися та взяти активну участь.

Друзі, ми знаємо, що багато прочитаних книг у вас стоїть просто на полицях Давайте дамо книгам нове життя та нових читачів!

Нова книга - це завжди свято для душі!

Читайте книги та даруйте їх з любов'ю!


Моя бібліотека мрії

Запрошуємо підтримати флешмоб “Моя бібліотека мрії” https://nus.org.ua/news/moya-biblioteka-mriyi-shkolyariv-zaproshuyut-doluchytysya-do-blagodijnogo-fleshmobu/  , який відбувається в межах благодійної акції “Українським дітям – українську книгу” та приурочений до Всеукраїнського дня бібліотек.

Перейдіть на веб-дошку за посиланням і підтримайте своїми вподобайками. Дякуємо!

https://padlet.com/ubookforuchildren/padlet-d8junw32eo4g8es4/wish/2735339732 


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 

"Вірю в майбутнє твоє, Україно!"

Щороку у жовтні українці вшановують захисників України, які вже дев'ятий рік дають відсіч російській агресії. У воєнний час це, безсумнівно, найважливіше свято, адже тільки завдяки військовим, медикам і волонтерам Україна зберегла свою незалежність. День захисників та захисниць України 2023 відзначатиметься в нову дату - 1 жовтня. З нагоди свята у бібліотеці представлено виставку, підготовлено лепбук та ін.  Ми приєднуємосяся до привітань на адресу всіх захисників і захисниць нашої України! Бажаємо їм благополуччя і сил, здоров’я, ПЕРЕМОГИ! Мирного неба! Зі святом Вас дорогі наші захисники і захисниці!

Низький Вам уклін!


Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998 р.

З нагоди професійного свята бібліотека КУ ССШ №29 експонує книжкову виставку-інсталяцію «30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек!»

Вітаємо усіх з книжковим святом! Бібліотека – особливе місце, тут завжди панує чарівна атмосфера. Нехай книги дбайливо і вірно зберігають цікаву інформацію і радують користувачів.

Бажаємо щодня зустрічати у своїх читальних залах постійних і нових поцінувачів слова. Нехай бібліотека стає і залишається для них тим місцем, куди хочеться повертатися знову і знову, щоб надихнутися, наповнитися знаннями з невичерпного джерела книг.


"Людина, для якої книжка вже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою і спустошеною"  В. О. Сухомлинський

Василь Олександрович Сухомлинський – найвидатніша постать світової педагогіки, багатогранна та відома в усьому світі особистість. Він все своє життя присвятив вихованню і навчанню дітей та молоді, а його творча спадщина з роками не втрачає своєї актуальності.

В бібліотеці КУ ССШ № 29 відбувся цифровий контент

«Віртуальна подорож за творами В.О.Сухомлинського».

Тож, читайте та перечитуйте, збагачуйтеся мудрістю Великого педагога.

Читання творів Василя Сухомлинського виховує у дітей найкращі почуття любові до прекрасного, добра та співчуття. 


6 вересня - День читання книг!

Це свято покликане нагадати людям про важливість читання. Цей день створений, щоб підбадьорити тих, хто любить читати, або нагадати тим, кому такий процес зовсім не подобається.

Якщо ви не любите читати, то ось вам кілька науково обґрунтованих причин, чому потрібно переглянути своє ставлення до книг та впровадити ще одну корисну звичку в своє життя.

Читання “вмикає” мозок

Іспанські вчені довели, що читання стимулює наш мозок таким чином, ніби ви переживаєте прочитаний досвід у реальному житті.

Література допомагає пізнати один одного. Читання дає унікальну можливість повністю зануритись в думки та відчуття іншої людини. За даними вчених, це може покращити соціальні навички людини та робить її більш співчутливою до інших.

Книги – це каталізатор щастя

Вчені раніше довели, що пережитий життєвий досвід робить нас набагато щасливішими, ніж матеріальні речі.

Читання зменшує стрес. Британські вчені довели, що читання заспокоює краще, ніж прослуховування музики, прогулянка чи чашка гарячого чаю. Для того, аби зменшити стрес на 68% достатньо лише шести хвилин зосередженого читання.

Книги тренують мозок. Регулярне читання покращує пам’ять, розвиває логіку та збагачує уяву.

Тож День читання книг запрошує взяти книжку, і почати читати сьогодні і кожного дня хвилин 10 -15, наприклад перед сном. І через 3-4 тижні ви вже в рядах книголюбів.

Вітаємо вас, дорогі книголюби, зі святом і бажаємо вам завжди захопливого читання!

1 вересня - День знань!

Дорогі наші юні читачі, батьки, вчителі! Вітаємо Вас з Днем знань! Навчальний рік стартує не дивлячись на умови, в яких це відбувається, тож хочемо побажати:

Навчатись на відмінно

Бажаєм вам віднині.

Батькам своїм на радість,

На славу Україні!

 Бажаємо вам, діти, на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. А шановним педагогам хочеться побажати, щоб те добро, яке ви так безкорисливо віддаєте, неодмінно поверталося в ваше життя.

До першого уроку, для учнів, у бібліотеці діє книжкова виставка “Україна – єдина країна”. Яка знайомить користувачів з історичними подіями, символами нашої держави, традиціями та звичаями нашого народу. 

Обов'язково завітайте до бібліотеки де на вас чекає багато захоплюючого, цікавого та повчального.

Міжнародний день захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина – це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. Нехай дитячі посмішки освітлюють нашу планету і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим.

БІБЛІОТЕКА – це територія незабутніх див, казки, місце, де можна не тільки читати книги, але і корисно та цікаво проводити вільний час. Це підтвердили сьогодні учні 1-х класів, складаючи пазли з героями казок і відгадуючи їх назви.


23 травня - День Героїв України!

Країно, не забудь своїх героїв!

Ні мертвих, ні живих ніколи не лишай.

Вони тобі клялись своєю кров'ю,

Своє життя поклали за свій край.

Не забувай їх стогони і болі,

Їх вірність варта пам'яті й молитв.

Вони за нас , за наше щастя й волю

Вмирали в час важких кривавих битв.

Вони ішли під мінами, на танки,

Терпіли спеку, холод, біль утрат.

Щоб ми стрічали свіжі світлі ранки.

І бомби щоб не сипались, як град.

Не забувайте люди, цих героїв,

Молись, країно, це ж твої сини -

Ті, хто на варті нашого спокою.

Світ згасне, як не

вистоять вони.


Книга - це вікно в світ культурного різноманіття це міст, який з'єднує різні цивілізації в часі і просторі. 

 23 квітня - ми відзначаємо Всесвітній день книги і авторського права.

      Мета цього свята - вшанувати тих, чий розум і руки невтомно поповнюють культурну спадщину людства.

       Книга була і залишається незмінним супутником людини, її мовчазним порадником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості. Вона відкриває двері у великий незнайомий світ, розкриває таємниці життя.


ЕКСКУРСІЯ ДО БІБЛІОТЕКИ  «Мандрівка по книжковому місту»

    Книга – це дивовижний витвір людського розуму. Вона вселяє в нас любов до рідної України та повагу до інших народів, навчає рідної мови та розкриває красу поетичного слова, вчить бути чесними й працьовитими. Особливо вона необхідна дитині в ранньому віці, з якої формується майбутня особистість, бо книга й читання – це великі вчителі й вихователі людських душ.

    Тиждень дитячої та юнацької книги став своєрідною акцією з популяризації надбань національної та світової культури, сприяє поглибленню й розширенню читацьких інтересів.

    Бібліотеки для дітей сьогодні — це не тільки своєрідні інформаційні центри, а й центри розвитку інтелектуальних та творчих здібностей дітей і підлітків, центри спілкування та дозвілля.

    Протягом тижня шкільною бібліотекою було проведено екскурсії «Мандрівка по книжковому місту» для учнів 1-х та 2-х класів. Діти прослухали цікаві факти про книги, бібліотеку, нагадали правила поводження з книгою, згадали прислів'я та приказки про книги та читання.


До зустрічі у бібліотеці! 

Онлайн-квест бібліотекою "Герої книг запрошують"  

До вашої уваги - Топ-10 книжок Дитячого форуму!«Сова, яка хотіла стати жайворонком» - Галина Вдовиченко 

У тексті йдеться про двох пташок та їхні звички – спати довго й прокидатися рано. Кожна з них веде свій спосіб життя, часом навіть не усвідомлюючи його переваги. А що буде, коли одного дня сови почнуть полювати вранці, а жайворонки – співати вночі? Книжка української письменниці та журналістки Галини Вдовиченко якраз розповідає про такий експеримент. Як досягнути порозуміння, коли «Сові – совине, а Жайворонку – жайворонкове»? Чи різні стилі життя – загроза дружбі? 

"Усміхаки " -  Лариса Денисенко

Якщо мрієш завести вірного песика, у новій книжці відомої письменниці Лариси Денисенко ти   знайдеш усе, що слід знати про собак: як їх доглядати, годувати, вигулювати і лікувати. А також про те, яке величезне щастя мати чотирилапого друга, та водночас, яка це відповідальність. Адже тваринка  не м’яка іграшка, а повноправний член сім’ї. Вчені стверджують, що дорослий песик має інтелект трирічної дитини. І тільки від господарів залежить, який характер матиме ця дитина, буде вона злюкою чи усміхакою.


«Ах, ця чудова Панама!» - Янош (Горст Еккерт) 

Янош відомий у світі як письменник, художник, ілюстратор власних книжок (переважно дитячих), та передусім – як батько знаменитих нерозлучних друзів, Ведмедика й Тигрика з веселого циклу оповідань під назвою «Ах, ця чудова Панама!» Ця неймовірно позитивна книжка з'явилася в Німеччині 40 років тому, і відтоді вона стала улюбленою вже для кількох поколінь юних читачів у всьому світі. Її перекладено на 40 мов, за нею створено дотепні мультики, мюзикли, фільми й навіть.. оперу! Уже в рік свого народження (1978) «Панаму» було визнано найкращою німецькою дитячою книжкою й нагороджено найпрестижнішою премією Deutschen Jugendliteraturpreis. 

«Фантастичні звірі і де їх шукати» - (доповнене велике ілюстроване видання) Джоан Роулінг 

Це блискуче нове видання «Фантастичних звірів і де їх шукати» Ньюта Скамандера (яке вже вважається класикою серед чарівників) охоплює надзвичайний арсенал магічних істот, від Акромантули до Шрейка, разом із десятьма різними видами драконів — усі вони чудово зображені у яскравих кольорах винахідливою Олівією Ломенек Ґілл. 

«Як полюбити павученя?» - Діана Амфт 

Маленька допитлива павучинка, яку вигадали Діана Амфт і Мартіна Матос, повертається, і не сама, а з друзями, родичами і новими враженнями! Тепер аж чотири казки під однією обкладинкою! Ви дізнаєтеся, чому люди бояться павуків, побуваєте на павучиному дні народження та почуєте цікаві історії про звірів далекої Африки, відвідаєте ферму та познайомитеся з тамтешніми тваринами, а також разом із героями та іншими мешканцями лісу відчуєте радість від того, що в родині з’являється ще одна дитина. 

«Врятувати Олімпійські ігри» - Джеронімо Стілтон 

  Джеронімо Стілтону доводиться взяти участь у змаганні з Котордоном III Котолонським, правителем котів-піратів! Чи вдасться Джеронімо та його друзям Патті, Бенджаміну, Трапу і Брюсу не дати котам-піратам змінити результати перших у новітній історії Олімпійських Ігор, що відбулись у 1896 році? Чи все ж його закляті вороги нарешті зуміють здобути таку жадану перемогу? 

«Каю. Коробка історій на ніч» - Саншагрен Жосалін 

Каю — це популярний дитячий персонаж, котрий був створений у 1990 році канадськими митцями. Оповіданнями про Каю автори намагаються допомогти дітям розвинути свої неповторні індивідуальні риси, навчаючи жити у гармонії зі світом. Точка зору Каю, а не реальність, яку бачать батьки і вихователі, є основою кожної книжки. Якщо інколи здається, що батьки Каю наділені лише позитивними рисами, то це пов’язано з тим, що дитина віку Каю бачить своїх батьків прикладом для наслідування; маленькі діти зазвичай ідеалізують зовнішній світ. Але історії про хлопчика Каю сприяють також взаємодії батьків і дітей, допомагають краще зрозуміти психологічний та емоційний розвиток малюків. 

«Туконі – мешканець Лісу» - Оксана Була 

У лісі живуть туконі. Одні тримаються поряд зі своїми деревами, інші дбають про звірів або птахів. Хтось стежить за зміною пір року. Всі туконі дуже заклопотані, але це для них не робота. Туконі Мандрівник відомий своїм рюкзаком-жолудем, його легко впізнати. Одного дня він зібрався навідати свого найкращого друга... Хто його найкращий друг і що означає бути мешканцем лісу? Саме про це – у новій книжкі-картинці Оксани Були. 

«Монстри, що живуть у шафах» - Олег Чаклун 

Олег Чаклун проявив себе справжнім майстром у творенні яскравих, ефектних, колоритних, близьких дитині «мультикових» образів – маленький супергерой Мікробот, різнокольорові роботи Веселки, геніальна принцеса Синтія, таємничий Дворецький… Ці образи в нього зазвичай поєднувалися з відкриттям дитині світу технологій – як сучасних, так і науково-фантастичних технологій майбутнього. У новій його книжці образи так само напрочуд яскраві й ефектні – Малюк, Забіяка, Хвалько, Незграба, а особливо – Хтось із темряви… Однак ця книжка вийшла зовсім не «технологічною». Її «фішка» – теплий ненав’язливий гумор, яким тонко просякнута вся оповідь. Письменник не насміхається зі страхів, якими так часто оповивають себе діти (та й дорослі також), а разом зі своїми читачами усміхається до цих страхів – і добра сила цієї усмішки така дієва, що легко перетворює монстрів на друзів. 

«Дівчинка, яка рятувала книжки» - Гаґеруп Клаус 

Анна, якій скоро виповниться десять, страшенно любить чита­ти. Якось вона дізнається, що стається з тими книжками, яких ніхто не позичає в бібліотеці. Їх просто знищують! А це значить, що всі її улюблені друзі, яких вона знайшла у книжках, теж можуть зникнути. Чи зуміє дівчинка знайти спосіб, як цьому зарадити? І чи зможе розкрити таємницю історії про зачарований ліс та її загадкового автора? Любов до книжок та до нових світів, які вони відкривають, мають їй у цьому допомогти.   

Книжкова виставка до Дня народження Т. Г. Шевченка


9 березня українська громадськість відзначає 209-у річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, -- писав про Кобзаря І. Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».

Задля вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Пам"ять про Т.Г.Шевченка».

Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.