Підвищення кваліфікація, сертифікація та атестація 


Атестація педагогічних працівників

Атестація педагогічних працівників

Порядок визнання результатів підвищення кваліфікації.pdf
Річний план підвищення кваліфікації 2024 рік.pdf

Річний план підвищення кваліфікації педпрацівників на 2024 рік


ВАЖЛИВО

ВАЖЛИВО

Програма методичної роботи вчителя, який атестується у 2024/2025 році

Програма методичної роботи вчителя, який атестується

Графік проведення засідань атестаційної комісії

Графік проведення засідань атестаційної комісії

Заходи з підготовки атестації

Заходи з підготовки атестації

Список на атестацію 2025

Список педпрацівників, які атестуються у 2025 році

Орієнтовний план підвищення кваліфікації 2025 рік.pdf

Орієнтовний план підвищення кваліфікації 2025 рік

Список адміністрації на атестацію 2025

Список адміністрації КУ ССШ № 29,
яка атестується у 2025 році

Персональний склад атестаційної комісії

Персональний склад атестаційної комісії на 2024/2025 навчальний рік

ОСОБЛИВОСТІ СЕРТИФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

 

      Сертифікація педагогічних працівників це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних умінь застосування сучасних методів і технологій навчання). Проведення сертифікації передбачено статтею 51 Закону України «Про освіту» та Положенням про сертифікацію педагогічних працівників, що затверджене Постановою КМУ від 27 грудня 2018 року №1190 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1094).


   Сертифікація покликана виявити педагогів із високим рівнем професійної майстерності та підтримати їх прагнення до особистого самовдосконалення. Це вчителі, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню (пункт 1 абзац 1 Положення).

   Участь у сертифікації є добровільною, виключно за ініціативою педагога, тобто вона не є обов’язковою.

   Якщо вчитель успішно пройшов сертифікацію, йому видається сертифікат, що дійсний три роки. Успішне проходження вчителем сертифікації може зараховуватися йому як проходження чергової (позачергової) атестації (пункт 4, стаття 51 Закону «Про освіту»).

   Також педагоги, які успішно пройшли сертифікацію, упродовж трьох років дії сертифікату мають отримувати доплату в розмірі 20% посадового окладу.

    Дуже важливо зазначити, що вчитель, який подав заяву, але не пройшов сертифікацію, не зазнає жодних «санкцій»: він так само далі працює на цій же посаді, як і раніше, і з такою ж самою заробітною платою.

Сертифікація проходить у три етапи.

Перший етап – це незалежне тестування.

Другий – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності.

Третій - вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації, яке організовується Державною службою якості освіти.

    Група експертів (не менше двох осіб) відвідують у визначений експертною групою строк уроки вчителя, слідкують за його роботою. Строк вивчення практичного досвіду педагога повідомляється учаснику сертифікації на адресу електронної пошти, зазначену в його реєстраційній картці-заяві, не раніше ніж за п’ять і не пізніше ніж за три робочих дні (пункт 32 Положення).

    Експерти також можуть взяти інтерв’ю у вчителя, його колег та директора закладу освіти. Але інтерв’ю не може бути єдиним методом вивчення практичного досвіду.

 Вивчивши практичний досвід вчителя, усі експерти заповнюють та підписують форму експертного висновку, яка містить кількість набраних учасником сертифікації балів за кожним із критеріїв оцінювання та їх загальну суму. Копія експертного висновку надається учаснику сертифікації відразу після його підписання експертами (34 пункт Положення).

 До кожного наступного етапу переходять лише ті педагоги, які успішно пройшли попередній. Учитель може відмовитися проходити сертифікацію на будь-якому її етапі.

     Реєстрація на сертифікацію відбувається шляхом подання пакету документів до регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Перелік документів, які необхідно подати:

копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу;

– копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків або (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) – сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;

– реєстраційну картку-заяву (формується на сайті УЦОЯО);

– довідку із закладу освіти, у якому працюєте.

   2019 року в Україні було запроваджено процедуру сертифікації вчителів початкових класів, 2023-гоучителів математики та української мови і літератури, які викладають на першому (адаптаційному) рівні базової освіти. Із 2024 року Міністерство освіти і науки України поширило зовнішнє оцінювання професійних компетентностей на педагогів, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти»).

   А відтепер (у 2025 році) сертифікацію матиме змогу пройти ще одна категорія — учителі іноземної мови, а саме англійської.

Гранична кількість учасників сертифікації для Сумської області на 2025 рік така:

 

Зареєструватися для участі педагоги зможуть у 2 етапи: